Pagina 1 van 1

Gpr start niet meer

Geplaatst: wo 20 mar 2013, 20:26
door sander-j
Hallo,

Ik heb een derbi gpr nude 2004 OT-blok. Giannelli 2-street uitlaat.
Ik had 70cc airsal erop gezet met 21mm met nieuw spruitstuk en powerfilter en sproeier 100 zat erin.
2 dagen voor de vakantie ging die ineens niet meer door zijn toeren. dus telkens vroeg overschakelen en dan reed die op zijn top 50 in zijn 6.
Ik dacht dat het aan de afstelling was maar ik had nog geen tijd omdat ik 2 dagen daarna op vakantie ging.
toen ging ik een week op vakantie. Toen kwam ik thuis en wou ik hem starten maar dat deed die niet zo hard.
Nu heb ik al nieuwe zuiger gekocht voor de 70cc want hij had lage compressie. Maar starten wou die nog steeds niet.
Toen heb ik 3 verschillende carburateurs geprobeerd. nog een andere 21mm en een originele (14mm dacht ik). maar starten deed die niet. toen alles nagekeken. Membraam is nog goed, pakkingen zijn nog goed, spruitstuk is goed, hij vonkt goed, sproeier maten geprobeerd van 80-115, aantal bougies geprobeerd.
toen kwam ik erachter dat mijn uitlaat helemaal vol zat met benzine. toen weer de andere 21mm erop gedaan en er kwam weer benzine in de uitlaat (wel minder). Ik heb nu de originele carburateur er weer op gedaan en de 50cc cilinder maar alsnog wilt die niet starten.

Hij geeft ook geen klappen uit de uitlaat en hij wilt niet aanslaan. Hoe lang en hard je hem ook aanloopt starten wil die niet.
Hij maakt hetzelfde geluid als het contact uit staat. (hij vonkt wel)

ik ben ten einde raad, heb er dagenlang aan gesleuteld en ik ben door mijn ideeën heen.

Zouden jullie mij kunnen helpen zodat ik weer rond kan knallen als de zon eindelijk een beetje gaat schijnen

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: wo 20 mar 2013, 22:08
door peter96M
heb je de ontsteking wel correct gemonteerd? en miss toch kijken naar kabelbreuk in de bougie dop en kabel ik had een keer dat hij in het blok niet vonkte en buiten blok wel omdat die kabel gewoon kut zat

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: vr 22 mar 2013, 20:50
door sander-j
Ja, aan de ontsteking heb ik niks aan gedaan.
Ik ga zondag heel de onsteking nakijken en dan laat ik even weten of hij het dan alweer doet.

bedankt voor je reactie!

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: vr 29 mar 2013, 13:15
door sander-j
ik heb een andere cdi/bobine erop gezet maar nog steeds wil hij niet aan slaan. hij maakt nog steeds hetzelfde geluid alsof je contact uit staat.

weet iemand hoeveel ohm de draden moeten zijn vanuit je ontsteking?

iemand nog een idee wat het kan zijn?

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: vr 29 mar 2013, 13:29
door WiebevZ
http://wqww.scooterfreaks.nl/forum/show ... p?t=432205" onclick="window.open(this.href);return false;
Hier staat precies hoe je alles kunt doormeten met alle weerstanden erbij.

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: vr 29 mar 2013, 14:22
door sander-j
oke, bedankt. ik ga alles doormeten en ik laat het effe weten

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: vr 29 mar 2013, 14:42
door sander-j
WiebevZ schreef:http://wqww.scooterfreaks.nl/forum/show ... p?t=432205
Hier staat precies hoe je alles kunt doormeten met alle weerstanden erbij.
ik heb alles doorgemeten en alles klopt. alleen de spoel geeft 3 ohm aan terwijl dat 0.2-0.7 ohm moet zijn

maar dat zal die toch wel moeten starten?, alleen de acuu laad die dan niet op.

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: vr 29 mar 2013, 18:10
door sander-j
Hij is net in de brand gevlogen bij de uitlaatpoort. ik had geen uitlaat erop en hij vatte vlam en een stuk van mijn blok stond in de brand. ik heb dit snel uit gemaakt met de brandblusser. nu weer cilinder eraf halen om dat schuim uit de cilinder te halen.
is hier een verklaring voor dat hij in de brand vliegt?

Re: Gpr start niet meer

Geplaatst: za 13 apr 2013, 16:36
door sander-j
Hij doet het weer!
de vliegwiel had de draden voor de helft doorgebrand. daardoor krijg hij wel een vonk en de waarde van ontsteking was ook nog goed