Pagina 1 van 1

beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 08:21
door ev707
Hi.

Ik ben van plan een derbi senda te kopen weet alleen nog niet wat voor enzo. En wat de voordelen en nadelen zijn. Ik hoorde wel vaan een vriend dat ik er een vanaf het bouwjaar 2006 moest nemen.

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 10:39
door derbi-ftw
Een Derbi Senda na 2006 of voor 2006 maakt eigenlijk niet heel veel uit.
Na 2006 zijn ze iets duurder en loopt de koeling door het motorblok i.p.v langs het motorblok.

Voordelen: Veel onderdelen voor te vinden, veel kennis op dit forum te vinden, ze zijn betrouwbaar en zien er mooi uit.
Nadelen: Elektra is niet al te best (digitale km teller na 2006 is vrij slecht)

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 12:41
door ev707
Weet je ook of er een benzinemeter op zit?

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 12:49
door derbi-ftw
ev707 schreef:Weet je ook of er een benzinemeter op zit?
Ja, als de brandstof bijna op is gaat er een lampje branden.

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 15:55
door ev707
En wat is bijna op, hoeveel km kan je er dan nog mee rijden.

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 16:26
door D25
sommigen zeggen dat er dan nog 1 liter in je tank zit dus dit zou zon 40 km moeten zijn ik heb zelf max 20 km gehaald met dat lampje aan en toen liep hij nog dus ik gok dat het idd wel is 40 zou kunnen zijn

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 16:28
door Oreo
ev707 schreef:En wat is bijna op, hoeveel km kan je er dan nog mee rijden.
Als het lampje aangaat zit er nog 1,29 liter in de tank. Dus iets van 35km gok ik

Re: beginnen

Geplaatst: ma 11 mei 2015, 22:46
door JasperSpaans99
Hi,
Ik wil graag een senda gaan rijden en nou heb ik het volgende gevonden: http://link.marktplaats.nl/m920523757 , een 2e handsje uit 2012. Ik vind de kappen van dit model het mooist. Denken jullie dat dit een goeie is? Het wordt mn eerste derbi. Waar moet ik bijv. op letten bij het aanschaffen van een derbi? Ik hoor het graag van jullie.

Gr. Jasper

Re: beginnen

Geplaatst: di 12 mei 2015, 14:04
door stefanwinter
Waar je bij die op moet letten is dat hij als je hem verkoopt dik minder waard is. Als eerste vind ik hem beetje duur.
Verders Let op:
- Of je geen rare geluiden in het blok hoort,
- Of de voorvork keerringen niet lek zijn,
- Of er geen speling op de wiellagers zitten,
- Of hij geen roest/rotte plekken heeft (aangezien hij nog jong is geloof ik niet dat die al aanwezig zijn)
- Of de oliepomp er nog opzit, als deze er nog opzit heeft er waarschijnlijk geen dikke setup opgezeten. Voordeel dus, mocht hij niet aanwezig zijn laat dat je dan niet afhaken maar let dan even beter op op de motor zelf.
- Kijk naar de ketting en tandwielen. Past de ketting nog mooi op het achtertandwiel? Is het tandwiel scherp? Zoja vervangen.
- Als hij loopt let op de uitlaat, witte rook = koppakking stuk, blauwe rook = teveel 2takt olie of erger je rechter krukaskeerring is kapot. Dan verbrand hij dus je motorolie. (voor een beginner veel werk maar je leert er wel gelijk van)

Ben vast wat dingen vergeten te melden, voeg maar toe wat hier mist jongens.

Ik wil je eraan herinneren dat als je een brommer koopt, onthoudt dan 1 ding, je blijft eraan sleutelen. Kun of wil je dat niet dan moet je of een dikke portemonnee hebben voor de bromboer of het niet doen.

Hoop je geholpen te hebben hiermee :happy: En succes :thumbup:

Re: beginnen

Geplaatst: di 12 mei 2015, 17:33
door JasperSpaans99
Hartstikke bedank, hier kan ik wat mee. Ben best handig dus dat sleutelen vind ik niet erg.

Re: beginnen

Geplaatst: zo 24 mei 2015, 12:31
door timcc
ridermark heeft daar handig filmpje voor op youtube legt je alles uit
https://youtu.be/_xbhkiU27LQ :happy:

suc6 met je aankoop