Pagina 1 van 1

Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 09:59
door Tim Ruesen
Hoi, ik heb een derbi limited uit 2007 en nu probeer ik hem af te stellen, maar dat lukt niet. De bougie is mooi koffiebruin bij sproeier 90. Hij start redelijk makkelijk met 2 kickjes en beetje gas maar stationair valt die meteen uit?! Als ik rij en volgas geef trekt die mooi door maar rond de 8k toeren stotterd die zo erg dat ik niet harder kan als 65 terwijl hij eerst 73 liep. Sochtends heeft die dat hij kut loopt en stotterd maar vaak rijd die smiddags perfect. Hij rijd fijn als die 70+ graden word daar is die ook op afgesteld. Hoe kan ik de stotter weg halen uit me powerband?

Setup:
50cc airsal
17,5mm carb
Std luchtfilter ontgrensd
Std uitlaat ontgrensd
Twv 13/53
Sproeier 90
Gasnaald 2e stand van boven
Luchtschroef 2 1/4 uit dacht ik
Stationairschroef 3 1/8 uit dacht ik

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 11:09
door DerbiX-RaceDeventer
Rij je gelijk weg als je hem start?

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 14:56
door spijk860
als je eens begint met je luchtschroef op 1,5 slagen te zetten en van daar beginnen met afstellen

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 15:08
door James
spijk860 schreef:als je eens begint met je luchtschroef op 1,5 slagen te zetten en van daar beginnen met afstellen
en daarna kleiner is sproeier gaan, 90 is toch wat aan de grote kant voor een standaard uitlaat.

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 16:48
door Tim Ruesen
@james
Als ik een kleinere sproeier doe slaat de bougie steeds witter dus dat doe ik liever niet :emo:

@derbiX-racedeventer
Ja ik rij meteen weg omdat het vervoer naar school is en dan heb ik niet de tijd om hem eerst 5 minuten warm te laten draaien

Ik zou vanavond even het papier opzoeken waar precies de gegevens opstaan hoe die nu is afgesteld, maar als ik de luchtschroef verder indraai dan start die totaal niet meer. Vandaag op school starte die ook al niet dus er is wel iets verkeerd met de luchtschroef vermoed ik. Als hij stationair draait als die koud is draait die automatisch veel hoger in toeren als wanneer die warm is, dus als die warm draait zonder gas te geven dan hoor je het toeren tal zakken steeds verder :wtf:
De stotter bevind zich rond de 8k toeren en daar kan hij in de 6 niet overheen klimmen waardoor de top ook lager ligt :sad:

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 20:01
door Tim Ruesen
Ik heb het papier erbij gepakt hoe hij nu is afgesteld, de luchtschroef staat 2 1/4 slagen uit, en de stationair schroef 3 3/8 uit en de gasnaald dus op het 2de groefje van bovenaf gezien. Ik denk zelf dat sproeier 88 erin moet maar ik zou morgen even een foto posten van de bougie kleur ter indicatie.

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: wo 25 jun 2014, 20:25
door odemgeezz
Tim Ruesen schreef:Ik heb het papier erbij gepakt hoe hij nu is afgesteld, de luchtschroef staat 2 1/4 slagen uit, en de stationair schroef 3 3/8 uit en de gasnaald dus op het 2de groefje van bovenaf gezien. Ik denk zelf dat sproeier 88 erin moet maar ik zou morgen even een foto posten van de bougie kleur ter indicatie.
Luchtschroef op 1,5 helpde bij mij enorm.

Re: Derbi afstelling lukt niet

Geplaatst: do 26 jun 2014, 22:02
door Tim Ruesen
Vandaag heb ik even de bougie kleur gekeken na 5 km vol gas te hebben gereden met +-76 graden kvs. Dit was het resultaat:
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Is deze kleur goed of moet hij een kleinere sproeier?