Pagina 1 van 3

Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 19:29
door derbiAmor
Hoi, ik heb sinds kort een Derbi Senda DRD uit 2003, en ik hoop dat jullie mij konden helpen...

Dit is het onderdeel:

http://www.easyparts.nl/showarticles_in ... _Assy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zo te zien lijkt het dat dmv vacuüm het gaat open en laat benzine door....
Bij mij als ik de benzine slang eraf trek van de carburateur kant, komt er veel benzine eruit (alles staat uit). Ik kan anders ook geen benzine kraan zien. Volgens mij hierdoor loopt de carburateur vol als ie stilstaat. (Hierdoor ruikt de schuur wel lekker na benzine :/ )

Sinds dat ik de achterremleiding heb vervangen, wil ie niet meer starten….. Ik heb het gevoel dat ik heb de carburateur bewogen, dat hij nu vals lucht trekt en niet meer wil lopen. (vonkt wel, benzine krijgt ie ook)
Carburateur heb ik schoongemaakt en droog geblazen met de compressor bougie ook. Maar hij wil niet starten, hiervoor was het een trap en lopen. Ik heb het ook niet veel laten lopen, hij is de hele tijd in de schuur gebleven.

De reden dat ik denk dat hij valse lucht trekt is dat, de rubber pijp dat loopt van de carburateur tot de motor is slecht aan toe, lijkt dat tenminste een cm of zo mist van de bovenste helft aan de motor kant. (Hoe heet dit stuk een waar kan ik het bestellen?)



Alvast bedankt.

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 19:37
door derbi-ftw
Dat op de foto is een vacuümpomp, kun je eens een foto posten van hoe je carb en rubber en nu bij hangen?

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 20:31
door derbiAmor
Werkt de vacuumpomp zoals het moet?? Het zou toch alleen benzine moeten doorgeven als een vucuum er is? Anders was het gewoon een slang lijkt mij.

Iig hier heb je de fotos van de carb en rubber...
(Bedankt voor je reactie)

Afbeelding

Afbeelding

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 20:46
door Frenk
Ten eerst;
Monteer een luchtfilter om erger te voorkomen
Ten tweede;
Dat rubber heet tussenrubber
Ten derde;
Je tussenrubber zit ook niet goed, hij zit gedraaid. Ik denk niet dat het veel uitmaakt maar ik zeg het maar even.
Ten vierde;
Als er benzine uit je vacuumpomp komt lopen terwijl deze niet vacuum trekt dan zal je vacuumpompje stuk of vies zijn. Spuit hem vanbinnen even schoon zodat het afsluitklepje goed kan bewegen. Of beter monteer je een aan uit benzinekraantje.

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 20:54
door derbiAmor
1, de pijp dat loopt tussen de carb en de lucht bak is besteld.
2, Weet je toevallig waar ik dat bestellen kan?
3, ga ik zo draaien.
4, Het is dus veilig en geen probleem om de vacuumkraan te vervangen voor een handmatig benzinekraantje?

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:06
door derbiAmor
Gevonden:
http://www.josdijkman.nl/shop/index.php ... uctId=6928" onclick="window.open(this.href);return false;

Ziet er toch niet zo erg uit als ik dacht.

In de tussen tijd ben ik gaan kijken, en de KVS(water in dit geval denk ik) is bevroren, wat moet ik hier mee?
Kan ik hem starten?
Zou dit de reden zijn dat ie vandaag niet start?

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:10
door derbi-ftw
Gebruik alsjeblieft geen water als koelmiddel, zoals ik meerdere al zei.

Vooral met dit weer, het.. bevriest maar dat wist je al :D

Ik zal hem niet starten, want dan wordt je cilinder waarschijnlijk niet gekoeld ( i.v.m bevroren slangen)

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:17
door derbiAmor
Ik deed de water niet erin.... zou ik ook niet doen!!! :crazy:

Maar wat is de oplossing hier, wachten tot dat het warmer is?
Ik heb het net geprobeerd te kicken, een keer of 2-3, maar leek vast te slaan mid-kick, was een beetje bang om verder te gaan kicken.

Wat zou een reden kunnen zijn dat ie niet meer starten wil.

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:23
door derbi-ftw
Hoe bedoel je dat '' vast slaan mid-kick''? probeer hem anders even te starten, wanneer alles een beetje weer is ondooit ( kvs reservoir/slangen) anders misschien bij een kachel zetten ;)

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:24
door drdproking
als je rad bevriest ontploft ie omdat ijs meer massa heeft als water

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:38
door derbi-ftw
drdproking schreef:als je rad bevriest ontploft ie omdat ijs meer massa heeft als water
Zal toch niet ''ontploffen''? :) hooguit misschien scheuren, graag foto als je rad wel is ontploft 8-)

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 21:48
door drdproking
hahah hij is niet meer heel als die bevriest laten we het daar bij houden

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 22:04
door Jasper
drdproking schreef:hahah hij is niet meer heel als die bevriest laten we het daar bij houden
Ligt eraan, als je geluk hebt blijft die heel. Als de leidingen voldoende kunnen uitzetten/ in het kvs tankje.

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 22:25
door derbiAmor
Haha, niks is kapot/ ontploft. Alles heeft kunnen uitzetten...
derbi-ftw schreef:Hoe bedoel je dat '' vast slaan mid-kick''? probeer hem anders even te starten, wanneer alles een beetje weer is ondooit ( kvs reservoir/slangen) anders misschien bij een kachel zetten ;)
Dat de kick "pedaal" wil niet verder rond draaien....
Ik wacht tot dat alles een beetje ondooit anders, of ik haal idd een kachel. Blijkt dat het voorlopig koud blijft/kouder word :wall:

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 22:27
door Jasper
Als je kvs bevroren is wilt starten niet nee. Je waterpomp rondsel zit dan vastgevragen en die staat in verbinding met je krukas dus ook met je kickstart. Erdoorheen trappen zou ik neit doen, dat word een duur grapje :emo:

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 22:34
door derbiAmor
Duidelijk, bedankt voor je reactie, ik heb er veel aan!

En de vacuumkraan kan rustig vervangen worden door een handmatig benzinekraan, als ik de vacuum blokeer carb kant?
Volgens mij loopt de carb op moment wel over, zou de float in de carb dit niet moeten stoppen?

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 23:01
door derbi-ftw
Nee dan sluit het klepje in je vacuümpomp niet af, als het goed is.

Handmatige kraan kun je altijd erop zetten, i.p.v een vacuümpomp

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 23:29
door the skullkid
Het lijkt me ook logsich dat die moeilijker start zonder een luchtfilter erop. Ik raad je ook af om hem te starten zonder luchtfiler als de rest van je blok onder het zand zit. Ik raad je ook af om aan je brommer te sleutelen als er zand aanhangt.

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: vr 18 jan 2013, 23:33
door derbiAmor
Ok! Eerste klus morgen avond word dus schoonmaken, en dat water eruit halen.

Thanks.

Re: Hoe werkt dit stuk...

Geplaatst: za 19 jan 2013, 13:48
door rené
derbiAmor schreef:Duidelijk, bedankt voor je reactie, ik heb er veel aan!

En de vacuumkraan kan rustig vervangen worden door een handmatig benzinekraan, als ik de vacuum blokeer carb kant?
Volgens mij loopt de carb op moment wel over, zou de float in de carb dit niet moeten stoppen?
kan prima hoor een handmatig benzinekraantje erop :thumbup: