Pagina 1 van 1

Aanschaf Derbi

Geplaatst: ma 02 feb 2015, 15:46
door Jelte
Hallo mensen,

Ik ben inmiddels bijna 16 jaar, en ik nu tegen het volgende probleem.
Ik ben aan het twijfelen tussen een Brommer rijbewijs halen of een auto rijbewijs.

Ik ga volgend jaar naar de 4e klas en ga dan examen doen, vervolgens 3 jaar MBO. Toch ga ik er niet vanuit dat ik een auto kan betalen op die leeftijd.

Een brommer is wel mogelijk, en daar kan ik dan mee naar school.
Soms hoor ik dat je met een auto rijbewijs ook op een brommer mag rijden klopt dat?
En wat is een beetje een reƫel bedrag voor en Derbi (Senda) die motorisch goed is, weinig slijtage . Hij hoeft niet netjes, maar niet dat gearbox tm blok versleten is.
Ik denk aan zo'n 800 a 850 euro.

Ik neem aan dat jullie voor een Brommer hebben gekozen, waarom kozen jullie een brommer en geen auto rijbewijs?

Gr Jelte

Re: Aanschaf Derbi

Geplaatst: ma 02 feb 2015, 16:14
door noudi93
http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen ... jbewijs-am

hier staat het, een brommerrijbewijs is niet nodig als je een autorijbewijs hebt. Maar een autorijbewijs is natuurlijk wel een heel stuk duurder dan een brommerrijbewijs.

auto betalen, als je alles op naam van een van je ouders mag zetten. Is een klein autootje best redelijk te betalen. Maar zal altijd veel geld blijven kosten ten opzichte van een brommer.

voor 800-850 kun je zeker wel een mooie derbi vinden. Ook wel een die niet alleen technisch maar ook optisch goed is. Ik zou wel ten aller tijde zorgen dat er bij het kijken naar een brommer iemand bij is die er verstand van heeft.

Ik had al een autorijbewijs toen ik een brommer kocht. Ik mocht een auto niet op naam van mn ouders zetten, waardoor een auto onbetaalbaar was voor mij. En aangezien ik toch ook een motor wou halen, kon ik met de brommer mooi vast een beetje ervaring op doen.

Re: Aanschaf Derbi

Geplaatst: do 12 feb 2015, 20:29
door Rikvo
met een autorijbewijs mag je ook brommer rijden ja het voordeel is dat je je brommerrijbewijs bespaar en het nadeel is dat je pas op je 17e op je brommer kan rijden omdat je daarna pas met je autorijbewijs mag afrijden,
en de keuze voor een brommerrijbewijs en geen autorijbewijs is dat je dan eerder mag rijden, als je gelijk met je autorijbewijs begin bespaar je al gouw 300-400 euro en dan nog dat ene jaartje dat je geen brommer rij :P